تعاریف و اصطلاحات

بازی با مرگ، سوغات سفرهای کرونایی نوروزی، جریمه مسافران مبتلا به کوید19 که سفر می فرایند چیست؟ خبرنگاران

خروج از قرنطینه بعضی از بیماران کرونایی و راهی جاده شدنشان از جمله عواملی است که مرگ را سوغات مسافرت های نوروزی می نماید و سلامت سایر هموطنان را مورد تهدید قرار می دهد.

5 اردیبهشت 1400

هزینه وام مسکن مجردها به کمتر از 15 میلیون رسید

خبرنگاران : در هفتمین روز دی ماه هزینه وام مسکن برای مجردین به کمتر از 15 میلیون تومان رسید. نرخ سود وام مسکن نیز نسبت به موقعیت مشابه در ماه قبل بیش از یک واحجد درصد کاهش پیدا کرد.

13 بهمن 1399

اجرای پروژه حمایت از طبیعت گردی جامعه محور در خلیج گواتر

خبرگزاری مهر/ براساس سخنان مدیرملی طرح حفاظت از تالاب ها، اجرای پروژه حمایت از طبیعت گردی جامعه محور در خلیج گواتر صورت می پذیرد.

11 بهمن 1399

تجربه بهتر خرید با امکان حذف و اضافه کردن کالاهای یک سفارش

خبرنگاران برای بهبود تجربه مشتریان، امکان اضافه یا حذف کردن کالا به یک سفارش حتی پس از پرداخت و نهایی شدن را فراهم نموده است.

19 دی 1399

تایید پیروزی بایدن در بازشماری آرای جورجیا و حمله او به ترامپ

جو بایدن رییس جمهوری منتخب آمریکا خودداری دونالد ترامپ از پذیرش نتیجه انتخابات را محکوم نموده است و می گوید این کار پیغام غلطی را درباره کشور آمریکا می دهد.

1 دی 1399

با عینک هوشمند Eyewear II آشنا شوید؛ محصولی از آینده

عینک هوآوی Eyewear II یکی از محصولات جدید و نوآورانه است که امکان گوش دادن به موسیقی بدون نیاز به هدفون را برای کاربر میسر کرده و از امکانات کنترلی پیشرفته ای بهره می برد. به کمک این عینک می توان از گوشی هوشمند در محیط خارجی، کمتر استفاده کرده و از زیبایی طراحی...

13 آذر 1399

رعایت حریم فعلی محور تاریخی فرهنگی اصفهان لازم است

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، رعایت حریم فعلی محور تاریخی فرهنگی اصفهان لازم است.

25 آبان 1399

روش تحلیل و شناخت مردان از روی چهره آن ها

مارکوس تولیوس سیسِرو، خطیب، نویسنده و سخنران روم باستان می گوید: چهره، تصویری از ذهن است و چشم ها مفسر آن (ذهن). اگر چه او یک دانشمند علوم اجتماعی نبود، اما با این وجود تحقیقاتی که هزاران سال پس از او منتشر شده اند، این گفته او را تائید می نمایند. با یک لبخند...

7 آبان 1399

علت دانه های ریز روی پوست کودک چیست و چگونه درمان می شوند؟

گاهی اوقات دانه های ریز روی پوست کودک (مخصوصا در قسمت پاها)، دیده می شوند که شبیه به جوش های زیرپوستی هستند. گاهی این دانه ها همراه با خارش هستند و باعث ناراحتی کودک می شوند. در علم پزشکی نام این بیماری درماتیت آتوپیک بوده که نوعی حساسیت دوره کودکی موسوم...

2 آبان 1399

ابلاغ ضوابط ثبت حریم میدان نقش جهان

ایسنا/ براساس سخنان مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، ابلاغ ضوابط ثبت حریم میدان نقش جهان صورت می گیرد.

27 مهر 1399

ضوابط ارائه اینترنت ماهواره ای در ایران تصویب شد

خبرنگاران: کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با هدف رعایت الزامات مقرراتی از سوی دارندگان شبکه های ماهواره ای، مقررات حاکم بر حقوق سرزمینی ارایه خدمات ماهواره ای در ایران را تصویب کرد.

27 مهر 1399

هشت هزار متری های ایران در یک کتاب

خبرنگاران بسیاری از برنامه ریزان محیطی و محققان در حوزه علوم طبیعی معتقدند طبیعت زمینه توسعه مالی بسیاری از شهرها و کشورها را فراهم نموده است، البته با ذکر این نکته که در هر سرزمین با توجه به قابلیت ها و امکانات طبیعی می توان به توسعه یافتگی رسید.

27 مهر 1399

ارزش روز سهام عدالت چقدر است؟ ، پرسش های متداول مردم در مورد سهام

سازمان خصوصی سازی با انتشار مطلبی اقدام به پاسخ به سوالات متداول پیرامون موضوع آزادسازی و مدیریت سهام عدالت کرد.

20 تیر 1399

مغلطه دوپهلوگویی (Equivocation) ، مغلطه به زبان آدمیزاد (101)

تعریف: مغلطه دوپهلوگویی موقعی پیش می آید که شخصی عبارتی مبهم را به شکلی دوپهلو به کار برد و بدین ترتیب استدلالش را گمراه کننده جلوه دهد.

4 دی 1398