هوش مصنوعی ویروس کرونا را تشخیص می دهد

به گزارش وبلاگ آموزشی و فنی، برنامه نویسان رایانه مدعی شدند که هوش مصنوعی می تواند با استفاده از اشعه ایکس، خیلی سریع افراد مبتلا به بیماری کووید-19 را تشخیص دهد.

هوش مصنوعی ویروس کرونا را تشخیص می دهد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ آموزشی و فنی به نقل از دیلی میل، برنامه نویسان رایانه مدعی شدند که هوش مصنوعی می تواند با استفاده از اشعه ایکس، خیلی سریع افراد مبتلا به بیماری کووید-19 را تشخیص دهد.

این برنامه که توسط شرکت Zegami ساخته شده، عکس اشعه ایکس قفسه سینه بیماران را بررسی می کند و با سرعت بیشتری در تشخیص مبتلایان به ویروس کرونا عمل می کند.

شرکت زیگامی با استفاده از اطلاعات بنیادی مرتبط با دانشگاه آکسفورد، پیروز به توسعه این مدل یادگیری ماشین شده که با بررسی عکس اشعه ایکس قفسه سینه افراد، به ابتلا آنها به ویروس کرونا پی می برد.

محققان این پژوهش تأکید می کنند، هوش مصنوعی در صورتی که به طیف وسیعی از تصاویر اشعه ایکس قفسه سینه بیماران دسترسی داشته باشد، می تواند ویروس کرونا را به طور گسترده مورد بررسی قرار دهد.

رابرت نوبل مدیر ارشد اجرایی زیگامی نیز از سازمان سلامت همگانی آکسفورد تقاضای دسترسی به عکس های بیشتری کرده تا سیستم هوش مصنوعی را آموزش دهد.

این شرکت در سال 2016 در دانشگاه آکسفورد راه اندازی شد تا محققان و شرکت ها بتوانند با استفاده از مدل های یادگیری ماشینی مطالعات گسترده تری انجام دهند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "هوش مصنوعی ویروس کرونا را تشخیص می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی ویروس کرونا را تشخیص می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید