طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در سال 1400 پیگیری می گردد

به گزارش وبلاگ آموزشی و فنی، تهران (پانا)- سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از پیگیری طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت، طرح مدیریت تعارض منافع و طرح ساماندهی کارکنان شهرداری های کل کشور در سال 1400 اطلاع داد.

طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در سال 1400 پیگیری می گردد

به گزارش خانه ملت، علی بابایی کارنامی در تشریح دستور کار نشست یکشنبه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: در این نشست عملکرد کمیسیون اجتماعی در سال 99 مورد ارزیابی نهاده شد. براساس گزارش ارائه شده، این کمیسیون در سال گذشته 12 طرح اصلی را به نتیجه رساند و 6 طرح فرعی را مورد آنالیز قرار داد، همچنین در حوزه نظارت اعم از سوال یا پیگیری مکاتبات، 17 نشست با مسئولان وزارتخانه ها و سازمان های تخصصی برگزار کرد.

بابایی کارنامی اضافه نمود: سال گذشته 4 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و رییس سازمان اداری و استخدامی کشوری در نشست های کمیسیون حضور پیدا کردند و به سوال نمایندگان پاسخ دادند، ضمن اینکه 10 نشست با تشکل ها، سمن ها و سازمان های مردم نهاد برگزار گردید.

وی اعلام نمود: شاخص ترین عملکرد این کمیسیون در سال 99، تبدیل شرایط نیروهای ایثارگران در قالب استفساریه و پیگیری اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان و افزایش حقوق مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی بود. گنجاندن مطالبات ایثارگران معسر در بودجه 1400 و افزایش حقوق آنها از 400 هزار تومان به 2 میلیون تومان و مشخص اعتباراتی در بودجه جهت ارائه تسهیلاتی برای کارآفرینان و اشتغال فرزندان جانبازان از دیگر اقدامات مهم این کمیسیون بود.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: حکم بسیار خوبی تحت عنوان ایجاد سازمان رزمندگان در قانون بودجه که 6 میلیون رزمنده دوران دفاع مقدس را تحت حمایت قرار می دهد از دیگر اقدامات مطلوب این کمیسیون بود.

بابایی کارنامی یادآور شد: طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت، طرح مدیریت تعارض منافع و طرح ساماندهی کارکنان شهرداری های کل کشور از مهمترین طرح هایی بود که در سال 99 در دستورکار نهاده شد و امسال پیگیری خواهند شد.

بابایی کارنامی ادامه داد: در نشست امروز مقرر شد که در سال 1400 نظارت میدانی را به طور جدی در دستور کار قرار داده و هر ماه از یک سازمان مهم اولویت دار زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بازدید داشته باشیم.

وی اضافه نمود: ما در امسال بر به کارگیری مدیران فعال در 12 سازمان های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که عموما مالی هم هستند نظارت و پایش خواهیم کرد، چرا که در شرایط کنونی تعدادی از مدیران ناکارآمد و متخلف در این مجموعه ها فعالیت دارند که در دستگاه قضایی پرونده داشته و حتی بعضی از آنها محکوم هم شده اند که این در شان این وزارتخانه بزرگ و مهم نیست.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید نمود: ما در سال 1400 نشان می دهیم که هر فردی نمی تواند در دولت آینده به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعالیت کند و این مهم را نیز در همین 6 ماه اول سال به اثبات خواهیم رساند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در سال 1400 پیگیری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در سال 1400 پیگیری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید