اخبار اقتصادی

افشاریان: رسانه ها ما را در اتاق شیشه ای قرار داده اند، بودجه داوران در تمام سطوح 20 میلیارد از پول فوتبال است

خداداد افشاریان عضو هیئت رئیسه و رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال تأکید کرد تمام بودجه داوران در تمام سطوح به 20 میلیارد تومان می رسد.

22 مهر 1400

افزایش نرخ تورم نقطه ای خانوارهای تهران

به گزارش خبرنگاران، مسعود شفیعی، در تشریح افزایش نرخ تورم نقطه ای خانوارهای استان تهران گفت: با این افزایش نرخ تورم، خانوارهای استان تهران در شهریور 1400 به طور میانگین 39.1 درصد بیشتر از شهریور 1399 برای خرید یک مجموعه کالاها و خدمات یکسان هزینه نموده اند....

21 مهر 1400

غذاهای مسمومی که شبانه روز می بلعیم

درجهانی که با کمبود منابع غذایی روبرو است و مردمان بسیاری از گرسنگی رنج می برند دیگر کشاورزی به روش سنتی و فقط به اسم شغلی برای امرارمعاش تنها یک خانواده کارایی اش را از دست داده است.ماجرای تأمین غذانگاه تازه ای به کشاورزی می طلبد. پرورش گیاهان زراعی...

19 مهر 1400

فن بازار تخصصی صنعت پتروشیمی ایجاد می گردد ، پیش گامی یکصد دانش بنیان برای برطرف احتیاج ها

در یک همکاری و تفاهم 2 جانبه، فن بازار تخصصی پتروشیمی در کشور با هدف یاری به تسهیل فرآیند ها و قرارداد ها در این صنعت ایجاد می گردد.

19 مهر 1400

جیب خالی بدمینتون استان مرکزی در آستانه لیگ برتر، تامین تنها یک چهارم بودجه مورد احتیاج

خبرنگاران/مرکزی مدیر تیم بدمینتون استان مرکزی گفت: تیم بدمینتون استان در آستانه حضور در مسابقات لیگ برتر با چالش های اقتصادی جدی روبروست.

15 مهر 1400

بهاره رهنما و حاجی همسرش در حال قلیان کشیدن

خبرنگاران:ویدیو منتشر شده بهاره رهنما از ویلای شخصی شان که در آن حاجی همسرش در حال کشیدن قلیان پرتقال خامه است.

5 مهر 1400

3 کاربرد فناوری های دیجیتال در سلامت

به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی، فناوری های دیجیتال در تمامی عرصه ها نقش آفرین شده اند و سلامت یکی از همین حوزه ها به تعداد می رود که با یاری شرکت های دانش بنیان و خلاق متحول می گردد.

26 شهریور 1400

آثار فقر بر انسان و اجتماع، چگونه فقر به هویت و ساختارهای بشری آسیب می زند؟

به گزارش خبرنگاران ، یکی از مسائل آسیب زا و نابهنجار فردی و اجتماعی که نقش مهمی در به خطرانداختن سلامت روحی و روانی افراد دارد، مسأله فقر است. فقری که بر همه جهات فرد اثر گذاشته و زندگی او را تحت الشعاع قرار می دهد و تا بدانجا پیش می رود که زندگی را برای...

24 شهریور 1400

نقش 10 درصدی صادرات غیرنفتی آذربایجان شرقی در صادرات غیرنفتی کشور

خبرنگاران/آذربایجان شرقی معاون مالی استاندار آذربایجان شرقی گفت: استان ما در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد؛ چراکه تا 10 درصد صادرات غیرنفتی کشور از این استان بوده که نشان دهنده اهمیت فراوری و صنعت در این استان است.

22 شهریور 1400

خطرناک ترین جزایر دنیا ، فروش آنلاین بلیط هواپیما

امروزه مردم تصور می نمایند که با داشتن پول و زمان می توانند به هرکجای دنیا که بخواهند سفر نمایند. گاهی اوقات ممکن است کمی فراتر از مقاصد گردشگری معمول بروند و تصمیم به سفر به نقاطی را بگیرند که آنها را نمی شناسند. امروزه با وجود تورهای گردشگری و تخفیف...

7 شهریور 1400

واکنش جهانپور به خبر واردات 20 میلیون دوز واکسن فایزر

کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و داروی ایران در حساب توئیتر خود به خبر واردات 20 میلیون دوز واکسن فایزر واکنش نشان داد.

3 شهریور 1400

پژو 206 ایران خودرو از خط تولید خارج شد؟ ، توضیحات دبیر انجمن خودروسازان

پژو 206 ایران خودرو از خط تولید خارج خواهد شد؟ دبیر انجمن خودروسازان گفت: بر اساس استاندارد های اجباری کشور ممکن است برخی از خودرو ها استاندارد لازم را نگیرند.

30 مرداد 1400

ناکامی ریاض برای عضویت در شورای حقوق بشر سازمان ملل

عربستان سعودی که کوشش داشت خود را به عضویت شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد درآورد، باخت.

29 مرداد 1400

وقتی این چیزهای اغراق آمیز و غیرواقعی را در فیلم ها و سریال در خصوص حرفه مان می بینیم، عصبی می شویم، اما بعد از انتها دیدن، یادمان می رود که آنها را با هم در میان بگذاریم

قرار نیست که دنیای فیلم ها و سریال ها واقعی باشد، آنها همواره حوادث واقعی را دراماتیک می نمایند یا سرزمین ها و آدم هایی به کلی تخیلی را می آفرینند.

25 مرداد 1400

کرونا و ناآرامی های خوزستان تعداد گردشگران را کاهش داد

سیدحکمت الله موسوی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خوزستان با اشاره به قرمز بودن شرایط شیوع کرونا در این استان، گفت: هر چند به طور کلی استان خوزستان در فصل تابستان به دلیل گرمای زیاد با کاهش تعداد مسافران روبه رو می شود اما ناآرامی های...

19 مرداد 1400

گلکسی A52s پیش از رونمایی رسمی سامسونگ در رندرهای نو دیده شد

سامسونگ قرار است به زودی از گوشی گلکسی A52s به نام میان رده 5G نو خود رونمایی کند. به همین علت امروز شاهد انتشار رندرهای باکیفیتی از این محصول بودیم.

19 مرداد 1400

فیلم 200 میلیاردی سینمای ایران

مطرب با 38 میلیارد و 543 میلیون تومان بیشترین فروش را در گیشه سینمای ایران تجربه نموده است، اما آیا آنطور که مجله فوکوس مدعی شده، پرفروش ترین فیلم ادوار سینمای ایران است؟

17 مرداد 1400

شکافِ همچنان موجودِ فقیر، غنی در دریافت یارانه بنزین

محمد مهدی حاتمی؛ از آزادسازی قیمت بنزین در ایران نزدیک به 2 سال می گذرد. حالا، اما نرخ بالای تورم در اقتصاد ایران موجب شده که اقدام دولت در افزایش 3 برابری قیمت بنزین غیر یارانه ای در آبان ماه سال 1398 و نزدیک کردن آن به قیمت فوب خلیج فارس، عملاً بی معنا گردد.

15 مرداد 1400

تله سیژ بوستان علوی در قم افتتاح شد

شهردار قم گفت: همزمان با سالروز ولادت امام موسی بن جعفر(ع) پروژه تله سیژ بوستان علوی در قم با اعتبار 200 میلیارد ریال افتتاح شد.

14 مرداد 1400

توافق سئول و واشنگتن برای همکاری جهت آزادسازی پول های ایران

به گزارش خبرنگاران به نقل از یونهاپ، هونگ نام کی وزیر دارایی این کشور و جانت یلن وزیر خزانه داری آمریکا در ونیز ایتالیا در حاشیه نشست گروه 20 (G-20) در مورد همکاری های اقتصادی دوجانبه و مسائل جهانی از جمله نحوه آزادسازی دارایی های ایران در سئول مصاحبه کردند.

9 مرداد 1400
تعداد: (268)