واکنش مادر ولیعهد سابق اردن به بازداشت پسرش

به گزارش وبلاگ آموزشی و فنی، مادر شاهزاده اردنی تحت حبس خانگی بیان کرد، نقشه ای که به پسرش نسبت داده شده، یک افترای بد است.

واکنش مادر ولیعهد سابق اردن به بازداشت پسرش

به گزارش ایسنا، روزنامه القدس العربی چاپ لندن نوشت، ملکه نور، همسر ملک حسین، پادشاه فقید اردن، ادعاهای مقامات این کشور علیه فرزندش شاهزاده حمزه بن حسین، ولیعهد سابق اردن را افترایی بد خواند. مقامات او را به انجام اقداماتی علیه ثبات و امنیت کشور متهم نموده بودند.

وی در توییتی نوشت که دعا می نماید حقیقت و عدالت بر همه قربانیان بی گناه این افترا مستولی گردد.

ملکه نور این اظهارات را پس از آن بیان کرد که تعدادی از شخصیت ها در اردن به دلایل امنیتی بازداشت شده و فرزندش حمزه نیز در حبس خانگی قرار گرفته است.

شاهزاده حمزه که فرزند ملکه نور و برادر ناتنی عبدالله دوم، پادشاه فعلی اردن است در فیلم ویدیویی که وکیلش آن را در اختیار شبکه بی بی سی گذاشت، گفت، در حبس خانگی قرار گرفته است و تعدادی از دوستان، آشنایان و محافظانش بازداشت شده اند، خطوط تلفن و اینترنت قطع شده است.

وی ضمن تاکید بر اینکه بخشی از توطئه یا سازمانی که بودجه خارجی دریافت می نماید، نبوده است، فروپاشی دولت، فساد و بی کفایتی در اداره کشور و ممانعت از نقد مقامات اردن را مورد انتقاد قرار داد.

شنبه شب ارتش اردن خاطرنشان کرد، از شاهزاده حمزه خواسته شده که اقدام علیه امنیت و ثبات کشور را متوقف کند و در ادامه از بازداشت تعدادی از شخصیت ها از جمله باسم ابراهیم عوض الله، رئیس اسبق دفتر سلطنتی اردن و شریف حسن بن زید، شخصیت نزدیک به خانواده سلطنتی این کشور اطلاع داد.

عبدالله دوم، شاهزاده حمزه را در سال 1999 بنا به خواست پدرش ملک حسین ولیعهد نامید اما در سال 2004 از تصمیم خود منصرف شد و پسرش شاهزاده حسین را به عنوان ولیعهد خود خاطرنشان کرد.

واشنگتن پست روز شنبه پیرامون حوادث اخیر در اردن نوشت: مقامات اردنی شاهزاده حمزه بن حسین را به همراه 20 تن دیگر به دلیل آنچه تهدید برای امنیت کشور اردن خوانده شده، بازداشت کردند.

منبع: عصر ایران

به "واکنش مادر ولیعهد سابق اردن به بازداشت پسرش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش مادر ولیعهد سابق اردن به بازداشت پسرش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید