هفته 21 بوندس لیگا؛ امید بایرن مونیخ و غوغای وردر برمن

بوروسیا دورتموند در هفته 21 بوندس لیگا پیروزی را از کف داد و تنها به یک امتیاز بسنده کرد. بایرن مونیخ توانست با پیروزی بر شالکه فاصله خود با صدر جدول را کاهش دهد و گامی به دورتموند نزدیک گردد.

هفته 21 بوندس لیگا؛ امید بایرن مونیخ و غوغای وردر برمن
  • ماینتس یک − بایر لورکوزن 5

رقابت های هفته 21 بوندس لیگا شامگاه آدینه (8 فوریه/ 19 بهمن) با دیدار ماینتس مقابل بایر لورکوزن شروع شد. لورکوزنی ها در این مصاف اقتدار خود را به نمایش گذاشته و میزبان خود را 5 بر یک شکست دادند. یولیان براند با زدن دو گل و ساختن دو گل از پنج گل بایر لورکوزن چهره درخشان میدان بود و سهم مهمی در این موفقیت داشت. لورکوزن با این پیروزی توانست به رده ششم جدول ارتقا یابد.

  • بایرن مونیخ 3 − شالکه یک

بایرن مونیخ به تعقیب کننده شماره یک بوروسیا دورتموند بدل شده است. سرخ پوش های مونیخ این هفته مهمان خود، شالکه را 3 بر یک شکست دادند و از فاصله خود با صدر جدول کاستند. روبرت لواندوسکی، ملی پوش لهستانی بایرن مونیخ که در این مصاف کاپیتان تیمش بود، با زدن یک گل و ساختن یک گل دیگر سهم مهمی در پیروزی بایرن داشت.

  • بوروسیا دورتموند 3 − هوفن هایم 3

بوروسیا دورتموند، صدرنشین بوندس لیگا عصر شنبه در چارچوب بازی های هفته 21 میزبان هوفن هایم بود. زردپوش های دورتموند تا دقیقه 75 بازی 3 بر صفر از مهمان خود جلو بودند، اما در عرض تنها 12 دقیقه سه گل خوردند و پیروزی مسلم را از کف دادند. دورتموند هم از لحاظ مالکیت توپ و هم از لحاظ شمار حملات از هوفن هایم برتر بود، اما در نهایت ناگزیر شد به تنها یک امتیاز بسنده کند.

  • بوروسیا مونشن گلادباخ صفر − هرتا برلین صفر

بوروسیا مونشن گلادباخ که از تعقیب کنندگان اصلی دورتموند محسوب می گردد در هفته 21 بوندس لیگا شکستی خانگی را تجربه کرد و 3 بر صفر مغلوب مهمان پایتخت نشین خود، هرتا برلین شد. گلاباخ در پی این ناکامی امتیازهای مهمی را از دست داد. هرتا برلین در این مصاف انسجام دفاعی خوبی از خود نشان داد و در استفاده از فرصت ها هوشیارانه و کارآ عمل کرد.

  • هانوفر 2 − نورنبرگ صفر

یکی از برندگان هفته هانوفر بود که با نتیجه 2 بر صفر از سد مهمان خود، نورنبرگ گذشت. این پیروزی از اهمیت خاصی برخوردار بود، چون سرخ پوش های هانوفر توانستند قعر جدول را ترک گویند و رتبه هفدهم را به خود اختصاص دهند. قعرنشین جدول اکنون نورنبرگ است که در 21 بازی فصل جاری تنها 2 بار طعم پیروزی را چشیده است.

  • فرایبورگ 3 − ولفسبورگ 3

یکی از دیدارهای پرگل هفته مصاف ولفسبورگ مقابل فرایبورگ بود. فرایبورگ که در هفته های گذشته دوران پرتلاطمی را تجربه نموده بود، توانست در این پیکار خانگی به تساوی 3 بر 3 دست یابد. ولفسبورگ در این دیدار سه بار از میزبان خود پیشی گرفت، اما فرایبورگ توانست هر بار گل تساوی را به ثمر رساند و یک امتیاز حفظ کند.

  • آر. بی. لایپزیگ صفر ­− آینتراخت فرانکفورت صفر

یکی از دوئل های حساس این هفته رویاریی تیم های قدرتمند لایزپیگ و فرانکفورت بود. لایپزیگ در این دیدار فرصت های متعددی برای گلزنی داشت، اما نتوانست موقعیت های خود را به گل بدل کند. پیکار دو تیم پس از 90 دقیقه کوشش و دوندگی با تساوی بدون گل به انتها رسید. لایپزیگ و فرانفکورت به ترتیب در رده های چهارم و پنجم جدول به سر می برند.

  • وردر برمن 4 − آگسبورگ صفر

بلندپروازی سبزپوش های وردر برمن ادامه دارد. برمن که چند روز پیش با شکست دورتموند در جام حذفی آلمان موفقیتی بزرگ را جشن گرفته بود، عصر یکشنبه در نخستین دیدار باقیمانده هفته 21 مهمان خود، آگسبورگ را شکست داد و جای خود در رده های میانی جدول را تثبیت کرد.

  • فورتونا دوسلدورف 3 − اشتوتگارت صفر

رقابت های هفته 21 بوندس لیگا شامگاه یکشنبه با دیدار فورتونا دوسلدورف مقابل اشتوتگارت به انتها رسید. دوسلدورف در این دیدار خانگی عملکردی تهاجمی و جسورانه از خود به نمایش گذاشته و مهمان خود را 3 بر صفر مغلوب کرد. این تیم با کسب این سه امتیاز مهم توانست فاصله خود با قعر جدول را افزایش دهد و به رده های میانی جدول نزدیک گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "هفته 21 بوندس لیگا؛ امید بایرن مونیخ و غوغای وردر برمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفته 21 بوندس لیگا؛ امید بایرن مونیخ و غوغای وردر برمن"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید