فوتبال دنیا، انریکه: از تیمم راضی ام اما هنوز جای پیشرفت داریم، دخه آ یکی از بهترین دروازه بان های دنیاست

سرمربی تیم ملی اسپانیا از پیروزی خارج از خانه تیمش مقابل سه شیر در دور نخست لیگ ملت های اروپا ابراز رضایت کرد.

فوتبال دنیا، انریکه: از تیمم راضی ام اما هنوز جای پیشرفت داریم، دخه آ یکی از بهترین دروازه بان های دنیاست

به گزارش خبرنگاران، لوئیس انریکه پس از پیروزی 2 بر یک تیم ملی اسپانیا مقابل انگلیس در دور نخست رقابت های لیگ ملت های اروپا به خبرنگاران گفت: بسیار راضی ام اما هنوز چیزهای هست که باید بهتر گردد. نکته مثبت بازی این است که موقعیت های زیادی برای کسب پیروزی داشتیم و کاملاً تعیین بود که برای دریافت سه امتیاز آمده ام و کوشش کردیم که گل سوم را بزنیم. من ذهنیت بازیکنانم را دوست دارم و امیدوارم همیشه این ذهنیت را حفظ نمایند. اینکه آنها به حریف فشار بیاورند منطقی بود.

وی در پاسخ به سؤالی درباره تعویض هایش گفت: هرگز تعویض هایم را با هدف تثبیت نتیجه بازی انجام نمی دهم. تعویض هایم برای این بود که مارکو آسنسیو (68 به جای ایاگو آسپاس) به بازی ما سرعت بدهد و از فضاهای خالی بهره ببرد، ورود سرخی روبرتو هم (80 به جای تیاگو آلکانتارا) برای این بود که ما به بازیکنی مانند او احتیاج داشتیم، بازیکنی که بسیار تکنیکی است. در نهایت ورود اینیگو مارتینس (87 به جای مارکوس آلونسو) هم به این دلیل بود که او از خیلی وقت پیش بازی نکرده بود و در دقایق پایانی می توانست به ما یاری کند. اگر به منظور حفظ نتیجه تعویض های مان را انجام می دادیم، مساوی می کردیم. پیروزی در ومبلی از آن دستاوردهایی که هر کسی دوست دارد تجربه اش کند. آغاز یک تورنمنت به این شکل، بهترین شیوه آغاز است اما در فوتبال هر چیزی که کسب می کنید فقط در همان لحظه ارزش دارد و تضمین نماینده موفقیت های بعدی نیست.

در جریان بازی داوید دخه آ، سنگربان اسپانیایی ها در مهار یک توپ دچار مشکل شد و نزدیک بود گل دوم را دریافت کند هرچند داور با اعلام خطا او را نجات داد. با این حال سرمربی سابق بارسلونا گفت که هرگز به توانایی های سنگربان منچستریونایتد تردید نداشته است.

انریکه گفت: من هرگز به توانایی های دخه آ شک نکرده ام. او هم مثل همه ممکن است مرتکب اشتباهاتی گردد اما به نظر من، تیم ما یکی از بهترین دروازه بان های جهان را دارد. از داوید خیلی راضی ام. او بازیکنی سطح بالاست. ماهیت بازی و تجربه ای که دخه آ از بازی در انگلیس دارد، دلیلی منطقی برای قرار دادن او در ترکیب اصلی بود. به دلایل زیادی از جمله کیفیت بازی اش، دخه آ دروازه بانی باکیفیت است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "فوتبال دنیا، انریکه: از تیمم راضی ام اما هنوز جای پیشرفت داریم، دخه آ یکی از بهترین دروازه بان های دنیاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوتبال دنیا، انریکه: از تیمم راضی ام اما هنوز جای پیشرفت داریم، دخه آ یکی از بهترین دروازه بان های دنیاست"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید