سقوط آزاد آیفون در چین!

به گزارش وبلاگ آموزشی و فنی، فروش آیفون در چین طی یک ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل 33 درصد کاهش یافت.

سقوط آزاد آیفون در چین!

به گزارش خبرگزاری وبلاگ آموزشی و فنی و براساس گزارش زومیت، گزارشی از آموزشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات چین نشان می دهد برندهای خارجی در دومین ماه سال 2024 حدود 2.4 میلیون گوشی هوشمند را روانه بازار این کشور نموده اند. اپل همچنان تنها شرکتی است که سهم قابل توجهی در بازار موبایل چین دارد.

به نوشته بلومبرگ، فروش گوشی آیفون در ماه فوریه (بهمن و اسفند) در چین کاهش یافته و این یعنی اپل برای سه ماه متوالی با روند کاهش فروش در این کشور روبرو شده است.

غول فناوری کوپرتینویی در ماه ژانویه (دی و بهمن) حدود 5.5 میلیون دستگاه آیفون روانه بازار چین کرد که 39 درصد درمقایسه با مدت مشابه سال 2023 کمتر بود. فروش آیفون در ماه دسامبر (آذر و دی) نسبت به بازه زمانی مشابه سال 2023 با کاهش 30 درصدی روبرو شد.

اپل در چین راه بسیار سختی برای معکوس کردن روند کاهش فروش آیفون دارد. فروش گوشی های ساخت اپل در سال 2023 روندی کاهشی داشت و طبق پیش بینی ها این روند در سال 2024 با شدت بیشتر ادامه خواهد یافت. اپل درحال حاضر برای افزایش اندازه خرید گوشی آیفون در چین به اعمال تخفیف های چشمگیر روی آورده است.

کوشش های اپل برای مقابله با کاهش فروش آیفون در چین احتمالاً به علت تصمیم این کشور برای ممنوع کردن آیفون در سازمان ها و شرکت های دولتی با مشکل روبرو خواهد شد. چین تعداد زیادی شرکت دولتی در حوزه های فراوری برق، ساخت بندرهای دریایی، معدن، فراوری، آموزش و بازارهای سرمایه گذاری دارد که کارکنان آن ها اکنون دیگر نمی توانند از آیفون استفاده نمایند.

اپل بعلاوه باید با علاقه تازه مردم چین به گوشی هواوی سری میت 60 مقابله کند؛ دستگاهی که چند هفته قبل از آیفون 15 عرضه شد و خریداران چینی استقبال خوبی از آن داشتند.

شرکت تحقیقاتی کانالیس می گوید فروش گوشی های هوشمند چین به طور کلی در ماه فوریه کاهش یافت. تحلیلگران انتظار دارند فروش گوشی آیفون 15 در امسال همچنان کاهش پیدا کند و این درحالی است که رقبای اندرویدی با ادغام هوش مصنوعی در محصولات تازهشان، سعی دارند سهم بیشتری از بازار را به دست آورند.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "سقوط آزاد آیفون در چین!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط آزاد آیفون در چین!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید