نفت معاملات هفتگی را با رشد قیمت به انتها رساند

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، در معاملات الاکلنگ وار روز جمعه، قیمت های نفت بارها بالا و پایین شدند؛ قیمت های نفت در آستانه برگزاری اجلاس اوپک و علیرغم خط و نشان های دوباره ترامپ برای تولیدکنندگان، معاملات هفتگی را با رشد قیمت به سرانجام رساند.

نفت معاملات هفتگی را با رشد قیمت به انتها رساند

فکر سرمایه گذاران درگیر این مسأله است که آیا پس از شروع تحریم های جدید آمریکا علیه ایران در 4 نوامبر، فراورینمایندگان خواهند توانست جای خالی صادرات ایران را در بازارهای جهانی نفت خام پر نمایند یا خیر؟ اعضای اوپک قرار است روز یکشنبه (فردا) در الجزایر به دیدار یکدیگر بروند.

بنچ مارک بین المللی قیمت نفت خام، برنت، معاملات روز جمعه خود را با 10 سنت افزایش نسبت به قیمت بسته گردیده قبلی، به انتها برد و در هر بشکه 78.80 دلار بسته شد.

نفت خام سبک آمریکا هم توانست در انتها، با 46 سنت افزایش قیمت نسبت به روز پنج شنبه، در هر بشکه 70.78 دلار بسته گردد. این درحالی است که این شاخص نفتی در معاملات دیروز تا رکورد 71.80 دلار بالا رفته بود که نزدیک به 1 دلار از قیمت نهایی آن بالاتر است.

اما این هفته برای شاخص های نفت، با سود به انتها رسید. نفت خام آمریکا 2.5 درصد بالاتر و نفت خام برنت 0.7 درصد بالاتر از ابتدای هفته، معامله شدند.

در شروع معاملات روز جمعه، نگرانی از تحریم شدن ایران و کمبود عرضه جهانی نفت خام، قیمت هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال 1.00 دلار جهش کرد و به 80.12 دلار رسید. اما پس از این که یک منبع مطلع به رویترز گفت که اعضای اوپک و متحدان آن در حال مذاکره برای افزایش فراوری خود به میزان 500 هزار بشکه در روز، هستند، قیمت ها سقوط کردند. اما دوباره با نگرانی سرمایه گذاران از این که افت صادرات ایران بیش از مقداری باشد که بتوان آن را جبران کرد، قیمت ها صعودی شدند.

پنج شنبه شب، ترامپ دوباره پشتیبانی آمریکایی ها از کشورهای خاورمیانه را به قیمت های نفت مشروط کرد و دوباره از اوپک خواست که قیمت ها را کاهش دهند. توییت او، اجلاس این هفته اوپک و تحریم های قریب الوقوع آمریکا علیه ایران، معاملات روز جمعه را پرنوسان کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نفت معاملات هفتگی را با رشد قیمت به انتها رساند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نفت معاملات هفتگی را با رشد قیمت به انتها رساند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید