محموله جدید واکسن روسی به ایران آمد

به گزارش وبلاگ آموزشی و فنی، خبرنگاران : در ادامه ارسال محموله های واکسن روسی اسپوتنیک وی به ایران طی ماههای اخیر برای واکسیناسیون مردم علیه کرونا، هفتمین محموله از این واکسن نیز امروز پنجشنبه با پرواز هواپیمایی آسمان راهی ایران شد.

محموله جدید واکسن روسی به ایران آمد

به گزارش به نقل از ایرنا، هفتمین محموله واکسن روسی اسپوتنیک وی که روز گذشته از سوی صندوق سرمایه گذاری های مستقیم روسیه به سفارت ایران در مسکو تحویل شد، امروز پنجشنبه به تهران ارسال شد.

کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه اعلام نمود: طبق توافقی که با طرف روس داشتیم 100 هزار دوز دیگر بر اساس قرارداد اول ما به ایران ارسال شد که با احتساب این تعداد واکسن تا به امروز 720 هزار دوز به ایران تحویل داده شده است.

با توجه به زمان ارسال قرارداد دوم 60 میلیون دوزی که در حال فرارسیدن است ما در تلاشیم که محموله های بیشتری را به ایران ارسال کنیم.

وی گفت: خبر خوش اینکه فرایند فراوری مشترک واکسن اسپوتنیک وی در داخل ایران توسط دو شرکت عظیم ایرانی که کار آنها چند ماهی در حال پیگیری بود نیز شروع شده است و کار کشت سلول برای فراوری واکسن را شروع نموده اند و در آینده ای نزدیک شاهد فراوری واکسن در داخل کشورمان خواهیم بود.

سفیر جمهوری اسلامی ایران اعلام نمود: تا به امروز چهار شرکت ایرانی برای فراوری مشترک واکسن در داخل کشور به طرف روسی معرفی شده که در حال حاضر 2 شرکت به تایید رسیده است و هم اکنون با همکاری طرف روس فرایند فراوری مشترک این واکسن توسط این شرکت ها در ایران شروع شده است.

جلالی خاطر نشان کرد: ایران و روسیه علاوه بر قرارداد خرید دو میلیون دوزی واکسن اسپوتنیک وی که بهمن ماه پارسال بین دو طرف امضا شد، اواخر ماه گذشته نیز قرارداد 60 میلیون دوز واکسن برای واکسیناسیون کامل 30 میلیون نفر را امضا و نهایی کردند .

منبع: اقتصادنیوز

به "محموله جدید واکسن روسی به ایران آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محموله جدید واکسن روسی به ایران آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید