رییس بعدی سینما باید یکی از اهالی منصف سینما باشد

به گزارش وبلاگ آموزشی و فنی، تهران (پانا) - یک تهیه کننده سینما با مرور مسائل اساسی سینما در هشت سال اعتدال، خواستار انتصاب یک سینماگر اصیل در ریاست سینمای دولت آینده شد.

رییس بعدی سینما باید یکی از اهالی منصف سینما باشد

امیرحسین شریفی تهیه کننده باسابقه و مدیر موسسه آفاق فیلم روی آنتن زنده شبکه پنج و در برنامه سلام تهران گفت: در هشت سال گذشته یک باند حداقلی بر سینما مستولی شد و درنتیجه مسائل معیشتی سینماگران در هشت سال گذشته و بخصوص بعد از کرونا به اوج رسید!

تهیه کننده سیب سرخ حوا ادامه داد: باعث تاسف است که فقط ده تا پانزده درصد سینماگران در رفاه هستند و مابقی سینماگران با سختی روزگار می گذرانند.

بیمه بیکاری سینماگران چه شد؟ چرا بیمه تامین اجتماعی سینماگران یکی از ضعیف ترین بیمه هاست؟ چرا بیمه ای به نام بیمه درمانی سینماگران انتخاب شده که مدیرعاملش به خاطر سوءاستفاده های مالی برکنار شد؟ یعنی بیمه پاکیزه تری برای عقد قرارداد نبود؟؟

شریفی اضافه نمود: روسای دولت اعتدال کم قول ندادند که از سینمای ملی و بدنه سینما حمایت خواهند کرد ولی تقریبا هیچ حمایتی ندیدیم . متاسفانه در کلام کاندیداهای 1400 هم حتی یک نفر برنامه ای برای بهبود معیشت سینماگران ارائه نکرده و این، خیلی خطرناک است.

تهیه کننده اشک سرما گفت: رییس جمهور بعدی هر که هست باید رییس سینما را از میان اهالی منصف سینما انتخاب کند. دیگر بس است هرچه آدم بی ربط که مدیر سینما شدند و بر مسائل اضافه نمودند. باید فردی مدیر سینما شود که اهالی سینما را بشناسد و خودی و غیرخودی راه نیندازد. در دو دوره سیف الله داد و جواد شمقدری که از اهالی سینما بودند اوضاع بسیار بهتر از ادوار دیگر سینما بود. البته هم داد و هم شمقدری این ایراد را داشتند که به جای تنوع افکار، حلقه ای خاص از سینمایی ها را دور خود جمع کردند و همین تا حدودی در مسیرشان خلل وارد کرد. ولی در هر شکل باز همان دوران داد و شمقدری بهتر از ادوار دیگر سینما بود.

این تهیه کننده ادامه داد: کلا هر مدیری که وارد سینما می شود می کوشد به علایق شخصی خویش جهت دهد چون سینما قوانین منسجم ندارد؛ مثلا ضرغامی علاقه زیادی به سینمای جنگ داشت و برای همین فضای کلی سینما به آن سمت رفت.

تهیه کننده ضیافت و پری تاکید کرد: رییس بعدی سینما قبل از هر کاری باید مساله بیمه بیکاری، بیمه تامین اجتماعی و مسائل معیشتی سینماگران را حل نماید. باید کاری کند که تمامی اهالی سینما به یک اندازه از حمایت های معیشتی برخوردار باشند. این چه بیمه بازنشستگی است که به اهالی سینما داده اند که بعد از سی سال واریز حق بیمه با ارقامی خجالت آور بازنشسته می شوند؟ رییس بعدی بیاید و این مشکل را حل نماید.

امیرحسین شریفی گفت: اغلب روسای سینما فقط وعده دادند و عمل نکردند و حالا در سال 1400 آرزویمان روسایی هستند که به وعده های خود عمل کنند. مدیریت سلیقه ای مدیران سینمایی به شدت به سینما آسیب زد چون سینمای ما قانون مدون ندارد. چه خوب است که رییس بعدی سینما در جهت تصویب قانونی مدون برای سینما حرکت کند که دیگر خروجی زحمات صد نفر آدم منوط نباشد به سلایق 5 نفر ممیز! من خودم در دیدار با رهبری شاهد بودم که ایشان به صراحت مخالف سانسورهای دست و پاگیر هستند ولی بدبختانه مدیران ترسو برای حفظ صندلی، فقط به سانسور می اندیشند!

شریفی خاطرنشان ساخت: سلیقه ای بودن است که باعث می شود فیلمی در یک دوره توقیف شود و در دوره بعد، با حمایت فراوان اکران می شود! اگر قانون جامع سینما تصویب شود و سیاست های قطعی برای سینما داشته باشیم بسیاری از مسائل، خودبخود حل خواهد شد. سینما یا باید قانون مدون داشته باشد یا تعطیل شود!

منبع: خبرگزاری پانا

به "رییس بعدی سینما باید یکی از اهالی منصف سینما باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رییس بعدی سینما باید یکی از اهالی منصف سینما باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید